עמותת עם שמח

כדי שכל אחד יהיה מאושר

Español

אודות


אני מאמין של עמותת "עם שמח"

קול (כל) קורא (קורה)

העמותה חרטה על דגלה למטרה לחשוף בפני כל אישה ואיש בוגרים, המנהלים אורח חיים רגיל בכל הקשור לעולם המשפחה, זוגיות, ועבודה ועל אף היותם באופן כללי מרוצים מכירים בעובדה שהחיים רווי מתח וחרדה (כמובן בתקופות שונות בעוצמות שונות, ובעלי השפעה שונה מאדם לאדם)

מתח וחרדה מעבר לנורמה אלה הם אויב מר, אשר גורם לשחרור חומרים רעילים (למשל קורטיזון) לגופינו, ובכך מחלישים את המערכת החיסונית שלנו. זאת ועוד, עלינו להכיר בעובדה שמערכת זו היא שמבטיחה לנו איכות ואריכות ימים.

מאידך, נינוחות משחררת חומרים מחזקי מערכת החיסון (אנדורפינים). הללו כאמור מאריכים את חיינו ומעניקים להם איכות גבוהה.

במשך השנים פיתחה העמותה בהשארת מדעי הטבע, הרפואה, מדעי החברה  והתקשורת באמצעות מגוון מומחים פרוטוקולים מפורטים אשר מאפשרים באופן קל, ידידותי, ללא התערבות כימית (תרופות) או פולשנות גופנית כלשהי, באופן השווה לכל נפש, לסגל אורחות חיים מעודד נינוחות (כמובן ידוע לנו שבמקרים קשיים במיוחד כגון דיכאון קליני עמוק בהמלצת רופא ירשמו טיפולים אחרים. אך יחד עם זאת גם במקרים קשים אלה הפרוטוקולים שלא רק מזיקים אלא תורמים חיובית כנוסף לטיפול הרפואי שהומלץ עליו). בעיקר מדובר בשימוש מדוד אך מתוחכם במדע ההומור ובצחוק (לאו דווקא מהאזנה לקומדיה או סטנד אפ מוצלח, אלא צחוק לשמו – כגון יוגה צחוק).

במהלך השנים האחרונות, ובמימון משותף של משרד הרווחה ו"ג'וינט ישראל" נוסו פרוטוקולים אלה בהצלחה מרובה דווקא בקרב קהלים "קשים" – ניצולי שואה (יהוד, קריית אונו ועוד, ראה תגובות לפרויקטים אלה).

יש לציין שבדקנו גם את אורח הזמן בו האפקט החיובי נשאר אצל ניצולי השואה. תוצאות ניסויים אלה מצביעים על כך שלפחות עד שנתיים נשמר האפקט החיובי.

אבל לא די לנו בכך. בכוונתנו, עתה משאנו, בוטחים במעשי ידינו, לפרוס כנפיים ולהגיע לקהלים רבים ומגוונים הרבה יותר. כך למשל שמנו לנו למטרה לכלול עובדי הייטק מסורים, השוקדים על עבודתם יום אחרי יום הן בתאגידים והן בחברות הזנק בהם לוחצים עליהם לעמוד בלוחות זמנים נוקשים מאין כמוהם. סטרס ושחיקה הם תופעה שכיחה למדי אצלם. ננסה לעניין מנהלים בכירים לאפשר לצוות הניהולי כמו גם לעובדים להיחשף לפרוטוקולים שפיתחנו ובכך לקבל לא רק כוח אדם בריא יותר, אלא כפי שמהמחקר שלנו מראה, עובד ניחוח נעדר פחות, מהעבודה מעורב פחות בתאונות עבודה ותאונות דרכים, ותורם יותר הצעות ייעול מעובד המצוי בסטרס.

נותני שירות, צוותי בתי חולים, עובדים סוציאליים, פקידי קבלה למיניהם עוד, ועוד כולם עובדים בלחץ ונמצאים בסטרס. לכל אלה כמו לכולם שימוש בפרוטוקולים יביאו תועלת ממשית ומעשית.

אנחנו עמותה בעלת מחויבות חברתית עמוקה, איננו עסק כלכלי. לפיכך, אין בכוונתנו למכור את ה"מוצר" שלנו לכל המרבה במחיר בשוק. נגיד אולי קצת נאיביים. נודה ולא נוותר על הנאיביות הזו אם כך יאפיינו את התנהלותנו. להיפך מידה של גאווה תדבק בנו. איננו מטיפים ואיננו מעוניינים להמיר את אמנתו של אף אחד.

אם ברצונך לעזור לנו (אגב, חשוב לדעת! הוכח מדעית, שעצם מתן עזרה לאחר משחרר אצל נותן העזרה חומרים מחזקי מערכת החיסון) לעזור לאחרים, נשמח אם תפנה אלינו

פרופ' לידיה אמיר                      מר אנזו אגדה           ד"ר עמיחי זילברמן

נשיאה                                        מייסד                          יו"ר

 

חדשות אחרונות


מומלץ מאוד!!! http://www.kamocha.org/
NEW!!! http://www.youtube.com/watch?v=L8onR0zpIos

טכניקה חדישה שמאפשר להתמודד עם טראומה ודיכאון.
עם עובדות לא מתווכחים -ניצולי שואה נתניה

http://www.youtube.com/watch?v=Gk1dbNqrikw
http://www.youtube.com/watch?v=RRPIijKic5Q

מאחורי הקלעים 3-ניצולי שואה -נתניה 
http://www.youtube.com/watch?v=08egnFx0W24


יוחנן (חורחה) ולר, יוצר ובמאי הפרויקט "חיים בסרט", הוא במאי קולנוע וטלויזיה מקצועי מהשורה הראשונה בתעשיית הסרטים בישראל. (ראה קורות חיים- במאמרים)
"סלסה תל אביב" (קומדיה רומנטית עם רקע חברתית) הוא סרט קולנוע ישראלי חדש שיוחנן  ביים, שיצא לבתי קולנוע בישראל  באוגוסט 2011 .
הסרט השתתף כבר בפסטיבלים בינלאומיים חשובים,כמו גואדלחרה וניו יורק

פסטיבל הקולנוע ירושלים  14-7-2011
http://www.jff.org.il/?CategoryID=744
SALSA TEL AVIV
Read more text
חודש שעבר מרץ 2015 חודש הבא
א ב ג ד ה ו ש
week 10 1 2 3 4 5 6 7
week 11 8 9 10 11 12 13 14
week 12 15 16 17 18 19 20 21
week 13 22 23 24 25 26 27 28
week 14 29 30 31

סקר

האם את/ה חושב/ת שהומור משפר את איכות החיים?
 
באנר
באנר

Powered by Mad-logic.com